* به ساز خودتان برقصید ! * * با امواج منفی دیگران چه کنیم ؟ * رفتار آدم ها همیشه در معرض واکنش های دیگران است . مسلم است که هر کاری می کنیم عده ای موافق و مخالف داشته باشد ، اما هرگز نباید طوری رفتار کنیم که انگار دیگران حاکم سرنوشت ما هستند . آیا فکر کرده اید چطور باید در مقابل مخالفت های دایمی دیگران ایستادگی کنید و زندگی خودتان را داشته باشید ؟

16.gif

1 - رفتار شما زیر ذره بین همه دنیاست . باور کنید مردم دنیا کارهای خیلی مهمتری نسبت به این دارند که تک تک کنش های شما را زیر نظر بگیرند . پس خیالتان راحت باشد و اندکی به دلخواه خودتان زندگی کنید .
.
2 -
تصور نکنید که مخالفت با دیگران صرفاً مستلزم خشونت است . شما می توانید خیلی محترم و مؤدبانه حرف ها و انتقادهای دیگران را گوش کنید ، اما آنان را توجیه کنید که راهی را که در پیش گرفته اید برایتان بهتر است .
.
3 -
تا کی می خواهید در خواست های اطرافیان تان را اجابت کنید ؟ اگر تصور می کنید تقاضاهای رنگارنگ آنها سرانجام به پایان خواهد رسید سخت در اشتباهید . این شما هستید که سرانجام باید تصمیم بگیرید این توانایی را که در خودتان ایجاد کنید که پیشنهادهای بی پایان دوستان تان را رد کنید .
.
4 -
بسیار ایده آل خواهد بود اگر موفق شوید عملاً به دیگران بفهمانید که نظرات شما را بشنوند و واکنش نامطلوب نشان ندهند . شما باید بتوانید در خانواده ، جمع دوستان یا محیط کار ، عقاید واقعی خودتان را مطرح کنید و از عکس العمل های سایرین نگران نباشید . تا ابد که نمی توانید مراقب دلخور نشدن بقیه باشید ! پس حرفتان را بزنید و دیگران را به شنیدن دایمی به به و چه چه عادت ندهید .
.
5 -
اهداف خودتان را اولویت بندی کنید . ممکن است شما نتوانید در آن واحد هم یک دانشجوی خوب باشید و هم یک همسر یا کارمند کامل و مناسب . پس برای اینکه همه کارها خراب نشود ، مهمترین اهداف تان را دسته بندی کنید و دیگران را هم در ارتباط با تصمیمی که گرفته اید آگاه کنید تا بهانه ای برای دلخور شدن باقی نماند .
.
6 -
چرا گمان می کنید سخنان کسانی که دایم شایستگی های شما را زیر سئوال می برند ، برگرفته از حقیقت کامل است ؟ از کجا معلوم آنها در اشتباه نباشند ؟ از مشورت و همفکری دیگران سود ببرید ، اما اگر تصمیم واقعی تان را گرفتید ، به راه تان ادامه بدهید و در مقابل بهانه جویی های بقیه ایستادگی کنید .
.
7 -
بیش از آنکه درگیر کاستی هایتان باشید ، تمرکز خود را روی اقدامات مناسب و نقاط قوت تان بگذارید . دیگران اغلب عادت دارند فقط کمبودهایتان را یادآوری کنند ، اما این نباید باعث شود از مزیت های تان غافل شوید و نتوانید از آنچه هستید لذت ببرید .
.
8 - در نهایت این که مخالف را به دشمن تغییر ندهید . رفتار محترمانه و ملایم شما باعث خواهد شد علاوه بر این که آنها همیشه شهامت ابراز کاستی های تان را داشته باشند ، از موفقیت تان هم خرسند باشند . پس کاری نکنید که مخالف تان به بدخواه تان تبدیل شود .

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 9 آذر 1388    | توسط: همتا تنها    |    |
نظرات()